Zamów pomiar

Pergola tarasowa – jak osłonić taras przed słońcem i deszczem


Taras to miejsce w domu, które najczęściej jest wykorzystywane w okresie wiosenno-letnim. To
przestrzeń służąca głównie do relaksu, spożywania posiłków oraz spotkań ze znajomymi i rodziną. Tarasy bardzo często są wystawione na bezpośrednie nasłonecznienie, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Może to znacznie utrudniać spędzanie czasu
w tym miejscu, gdyż ostre promienie słoneczne są nieprzyjemne, a czasami mogą być nawet bardzo niebezpieczne. Niemożliwe jest również swobodne korzystanie z tarasu podczas deszczu.

Najlepszym rozwiązaniem jest pergola tarasowa, zwłaszcza przy nagłych zmianach pogodowych.


To zewnętrzna, bardzo stabilna i solidna konstrukcja, składająca się z podpór w postaci słupów oraz zadaszenia w formie kratownicy lub mocowanych równolegle do siebie profili. Z powodzeniem może pełnić funkcję podpory dla pnących się roślin, bądź światełek ogrodowych czy innych ozdób, dzięki czemu bardzo łatwo można stworzyć niepowtarzalny klimat na swoim tarasie. Świetnie sprawdza się także w czasie opadów, a dzięki zadaszeniu można bez problemu korzystać z uroków ciepłych dni, bez względu na zmiany pogodowe.


Pergole metalowe i aluminiowe – w przeciwieństwie do konstrukcji drewnianych – nie wymagają regularnej konserwacji. Mogą być rozsuwane, z ruchomą osłoną lub zasłonami. Istnieje możliwość zamontowania ścianek bocznych, które nie tylko osłonią nasz taras od słońca czy deszczu, ale także od hałasu czy niepożądanego wzroku sąsiadów.
Warto też wziąć pod uwagę rolety typu screen, które chronią przed promieniami UV, jednocześnie nie zaciemniając w pełni tarasu. Co ważne, są przezierne. Nie ograniczają widoku na zewnątrz. Rolety mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie, w zależności od wybranego systemu.


Bardzo ważny jest dobór pergoli. Należy dostosować pergolę indywidualnie do warunków
zabudowy tak, by dopasowała się do wyglądu tarasu i elewacji. Występuje w wielu kolorach, jednak w ostatnich latach największą popularnością cieszą się stonowane, niekrzykliwe barwy takie jak biel, różne odcienie szarości i grafit.


Pergola tarasowa jest efektywnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem.


Cechuje ją wysoka trwałość i wytrzymałość. Dzięki niej można bez ograniczeń korzystać z uroków natury, jednocześnie zachowując pełny komfort użytkowania. Pergole są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, dzięki czemu są niezmiernie odporne na czynniki atmosferyczne takie jak silne wiatry, opady, a jednocześnie zachowują swoje właściwości oraz wygląd przez wiele lat.

Podobne artykuły

Follow Us

Spis treści

Podobne artykuły

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Temat rozmowy
Moskitiery
Rolety wewnętrzne
Rolety zewnętrzne

    0
    Would love your thoughts, please comment.x