Zamów pomiar

Bramy rolowane

Bramy rolowane, to pewność zabezpieczenia, komfort użytkowania i estetyczny design. Wybierz opcję, która łączy niezawodność z nowoczesną formą.

Czym charakteryzują się bramy rolowane ?

Bramy rolowane i przemysłowe pełnią kluczową rolę w zabezpieczaniu różnorodnych przestrzeni, takich jak garaże, hale produkcyjne, czy magazyny, oferując nie tylko ochronę przed nieautoryzowanym dostępem, ale i czynnikami zewnętrznymi. 

Ich uniwersalność sprawia, że znakomicie wpasowują się zarówno w kontekst nowo powstających konstrukcji, jak i istniejących już budynków. Tworzą niezawodną barierę, łącząc funkcjonalność z praktycznością i estetyką, dostosowując się do indywidualnych potrzeb i specyfikacji technicznych obiektów. 

Właściwości bram rolowanych

Estetyczny
wygląd

Ochrona przed
włamaniem

Doskonała izolacja
termiczna

Automatyczne
sterowanie

Wszechstronność
produktu

Trwałość systemu
na lata

Brama rolowana garażowa – BGR/SK

 Bramy zwijane są idealnym rozwiązaniem zarówno do garaży w trakcie budowy, jak i w już istniejących budynkach.
 
● Stanowią zabezpieczenie otworów budowlanych, garaży, budynków magazynowych czy handlowo-usługowych
 
● Brama garażowa zwijana w skrzynce typu SK ma pokrywę rewizyjną ściętą pod kątem 45°
 
● Prosta budowa umożliwia łatwy dostęp do pancerza i napędu bramy

Bramy rolowane przemysłowe – BPR/KNJ

● Montaż bramy przemysłowej BPR/KNJ na konsoli jezdnej w obiektach istniejących lub nowo powstających
 
● Sterowanie bramą za pomocą przełącznika wewnątrz budynku lub za pomocą sterowania radiowego.
 
● Wyposażenie bramy w hamulec bezpieczeństwa, zabezpieczenie krawędzi zamykającej, zestaw fotokomórek i awaryjny napęd ręczny
 
● Możliwość wyboru innych kombinacji urządzeń sterujących dla większego komfortu obsługi.

Bramy rolowane przemysłowe – BPR/KNS

● Brama przemysłowa BPR/KNS może być montowana zarówno w obiektach już istniejących, jak i nowo powstających
 
● Sterowanie bramą odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego wewnątrz budynku, ale można również zastosować inne urządzenia sterujące
 
● Standardowe zabezpieczenia bramy to hamulec bezpieczeństwa, zabezpieczenie krawędzi zamykającej, zestaw fotokomórek i awaryjny napęd ręczny
 
● Duży wybór kolorów w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów

Najczęściej zadawane pytani

Skrzynka ma wymiary od 25 do 35 cm i zawsze przyjmuje formę kwadratu, z jednym z kątów ściętym pod kątem 45 stopni. Kiedy montujemy taką skrzynkę w ramie bramy i skrzynia obniża poziom podjazdu, wpływa to na wysokość wjazdu. Listwa dolna jest trwale umocowana w prowadnicach i nie zwija się do skrzynki, co pomaga w płynnym otwieraniu i zamykaniu bramy. Zawsze listwa dolna wraz z uszczelką jest osadzona w prowadnicy i ma długość około 7-10 cm. Innymi słowy, aby obliczyć ostateczny wymiar skrzynki, na przykład 30 cm, należy dodać do niego 10 cm od listwy dolnej.

Nie jest to brama ciepła. Jednak nie przemarza. Jest ona np. zimniejsza niż brama segmentowa, ponieważ panel bramy segmentowej ma 40 mm, a brama rolowana zaledwie 20mm.

Tak, istnieje możliwość otwarcia bramy awaryjnie. Wszystkie nasze napędy są montowane w bramach rolowanych i wyposażone w mechanizm otwierania awaryjnego, znany jako NHK (Napęd HandKurbel), który umożliwia ręczne otwarcie bramy. Istnieją dwie różne opcje montażu takiego otwierania awaryjnego, tj. wewnątrz i na zewnątrz budynku. Jeśli brama jest zamontowana na zewnątrz budynku, w skrzynce znajduje się wkładka z zamkiem. W takim przypadku klient może samodzielnie przekręcić zamek, wyjąć wkładkę, włożyć korbkę i otworzyć bramę. Jeśli natomiast chodzi o bramę zamontowaną wewnątrz budynku, stosujemy ten sam mechanizm, co w przypadku markizy. Dzięki temu można otworzyć bramę w sytuacji awaryjnej.

Brama segmentowa jest lepszym wyborem ze względu na jej elementy wykonane ze stali. Natomiast brama rolowana, a dokładniej jej pancerz, opada grawitacyjnie w prowadnicach. Napęd do bramy jest montowany na rurze, co pozwala na kontrolowane nawijanie pancerza. Niestety, w pewnych sytuacjach instalacja bramy segmentowej może być niemożliwa, wtedy brama rolowana staje się jedynym dostępnym rozwiązaniem

W naszych bramach stosujemy wieszako-blokady, czyli sztywny wieszak, który po
zamknięciu bramy i opuszczeniu pancerza trwale blokuje połączenie między rurą a
pancerzem. W rezultacie pancerz nie może się swobodnie poruszać. Dlatego osoby
postronne mogą próbować podnieść bramę, a wieszako-blokada wciąż będzie pełnić swoją funkcję. Jednak zaleca się unikać używania nadmiernej siły lub narzędzi, które mogą uszkodzić, złamać, zepsuć lub próbować siłą otworzyć bramę.

Tak można zamontować do bramy zabezpieczenia. Chociaż rzadko jest to montowane u prywatnych klientów. Jest to bardziej powszechne w zakładach. Jeśli urządzenie do zabezpieczenia w fotokomórce wykryje, że pod bramą znajduje się auto lub rower, brama nie opuści się na dół.

Tak, występują w kolorach drewnopodobnych. Jako przykład możemy wymienić: Dąb, orzech, odcienie sosny, drewna winchesteru i mahoniu.

Galeria realizacji